Kulmahuoneisto ja lasitettu parveke
Tervetuloa uuteen kotiin keskustan kupeeseen. Tässä omalla tontilla sijaitsevassa 51,5-neliöisessä, neljännen kerroksen kulmahuoneistossa asut vailla remonttihuolia ja Kirstinpuiston urbaanista vehreydestä nauttien. Mikä parasta, kotiin pääsee muuttamaan vaikka heti.
Hyödynnä tuhansien eurojen arvoinen etu
Kun teet kaupat tästä kodista 1.9.-31.10.2023, vähennämme myyntihinnasta 12 kuukauden hoito- ja pääomavastikkeita vastaavan summan.
Oleskelutilat
Avaran pohjaratkaisunsa ansiosta tämä kulmahuoneisto on kalustettavissa monella eri tavalla. Komean korkeat ikkunat ja miellyttävä lattialämmitys kruunaavat kokonaisuuden. Keittotilassa on Puustellin valkoiset kaapistot, tumma työtaso ja Boschin laadukkaat kodinkoneet. Kotikokkia ilahduttavat kalusteuuni, induktioliesi, jääkaappipakastin, kalustepeitteinen astianpesukone sekä kalustemikro. Sekä eteisessä että tilavassa makuuhuoneessa on näppärät Elfa-säilytysjärjestelmät liukuovin. Kodin oleskelutilat jatkuvat mukavan kokoiselle lasitetulle parvekkeelle.
Kylpyhuone
Kylpyhuoneessa on mukavuuslattialämmitys, seinä-wc, suihkunurkka kirkkain taitelasiovin, kätevä pyykkikaappi sekä tilavaraus pesutornille. Kalusteissa on valkoiset ovet ja kiiltävät kromivetimet. Suuret, tummanharmaat lattialaatat ja kiiltävän valkoiset seinälaatat tuovat raikkaan ajatonta tunnelmaa. Allaskalusteen yläpuolella on valopeili. Kauniin kokonaisuuden viimeistelee lasiovi, joka päästää valon upeasti sisään.
Yhteistilat ja korttelipiha
Turun Kirstinpuiston Solina 3:n asukkaiden käytössä on laadukas pyöräpysäköinti sekä turvalliset säilytystilat niin lastenvaunuille kuin ulkoiluvälineille. Korttelipihan suunnittelussa on huomioitu niin lapsiperheet kuin kuntoilu- ja oleskelualueita kaipaavat aikuiset. Naapurissa avautuva puistovyöhyke tekee asumisesta entistä viihtyisämpää.
Autopaikat
Autoilevien asukkaiden iloksi Solinassa on monipuoliset pysäköintimahdollisuudet: avo- ja katospaikkojen lisäksi alueen koilliskulmassa on erillinen pysäköintirakennus. Jokaiselle autopaikalle on mahdollista tilata ulkopuoliselta palveluntarjoajalta muutostyönä lisälaite joko auton lämmittämiseen tai sähköauton lataamiseen.
Turun Solina 3
Muuttovalmiita koteja omalla tontilla Kirstinpuiston upouudessa naapurustossa.
Puustellin keittotilat, lattialämmitys sekä joko lasitettu parveke tai ranskalainen parveke.
Asukkaiden käyttöön tulee pyöräparkki sekä säilytystilat lastenvaunuille ja ulkoiluvälineille.
Jokaisella autopaikalla on valmius sähköauton lataamiseen tai auton lämmittämiseen.Autopaikat